Back to All Events

Italia do zjedzenia czyli andrzejkowa Tajemnicza Degustacja

Będzie po włosku, bo będziemy gotować z okazji premiery książki ITALIA DO ZJEDZENIA, którą napisał gotujący na Tajemniczych DegustacjachKrakowski Makaroniarz, czyli Bartek Kieżun. Żeby całość nie była jednak zbyt oczywista, tylko dwa przepisy będą pochodziły z książki. Włoskie wina, bo jakby mogło być inaczej z selekcji Appellation za którą odpowiedzialny jesr Piotr Wendołowski przedstawi sommelier Monika Bielka-Vescovi

Tego wieczoru podamy:
Zuppa di cipolla – zupa cebulowa w wersji z Umbrii nieco nas rozgrzeje w listopadowy wieczór, no i sprawdzimy jak Włosi radzą sobie z legendą jaką jest francuska zupa cebulowa. 

Torta fritta – to przysmak z Parmy, klasyczna przystawka z rejonu Emilia Romania. Uwielbiamy ją za chrupkość i za to, że stanowi wspaniały dodatek do wszystkiego w zasadzie.

Risotto al prosecco – wspaniałe w swojej prostocie risotto z Wenecji staje się naszym ulubionym pretekstem do sięgnięcia po prosecco zimą.

Zuppa di cozze – to pomysł z Apulii na podanie muli i od razu dodamy, że Włosi nie do końca wiedzą co to jest zupa, bo szafują tym słowem na prawo i lewo.

Trippa alla fiorentina – wszytsko w wypadku Krakowskiego Makaroniarza zaczęło się w Toskani, zatem nie może zabraknąć flaków po florencku.

Spuma di cioccolatto – to lekki jak piórko mus czekoladowy, któremu dodamy jednak nieco ciężaru orzechami włoskimi, a co?

Cena: 130 zł od osoby
Zapisy: kobietyiwino@gmail.com
GODZ. 19:00
Miejsce: tajemnicze podamy je na 3 godziny przed rozpoczęciem kolacji sms-em
Liczba miejsc bardzo ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Earlier Event: November 23
Podwieczorek na 2 kieliszki