Back to All Events

Warsztaty kulinarne | Kuchnia Żydów włoskich w wersji wege

  • Infopunkt Menora plac Grzybowski Warszawa, mazowieckie Poland (map)

To będzie nasze kolejne spotkanie w ramach cyklu poświęconego kuchni Żydów włoskich. Tym razem wspólnie z uczestnikami, pod wodzą Krakowski Makaroniarz, w rodzinnej atmosferze przygotujemy specjalne menu z różnych części Włoch w wersji wegetariańskiej. Po pracy zasiądziemy do wspólnego stołu. Warsztaty prowadzi Bartek Kieżun, dziennikarz kulinarny i bloger związany z magazynem KUKBUK.

Podczas zajęć nauczymy się przygotowywać:

★ Melanzane alla tarantina – to Żydzi przywieźli bakłażany do Italii i do tego zrobili z nich kulinarny szlagier. Bakłażany z Taranto co tego najlepszym dowodem!

★ Polpette vegetariane di lenticchie al pomodoro – pulpety na obiad uwielbiał Marcello Mastroianni, nie wiem czy w wersji wege, ale zjadając je bez wątpienia będziemy mogli się poczuć jak Marcello na niedzielnym obiedzie u Mamy!

★ Orecchiete con broccoli – trwają spory o to, czy orecchiette to tradycja Żydów z Prowansji, czy z Apulii – my tego sporu nie będziemy rozstrzygać, ale zjemy po prostu świetne danie z samego krańca włoskiego buta!

★ Cassola, torta di ricotta senza farina – najlepsze kasztany są na Placu Pigalle, a najlepsze żydowskie w Rzymie, dlatego na koniec upieczemy sernik z rzymskim rodowodem.

Bartek Kieżun – dziennikarz kulinarny i bloger związany z magazynem Kukbuk, znany jako Krakowski Makaroniarz. Z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania kucharz. Publikuje w magazynie Kukbuk, w Czasie Wina oraz w piśmie La Rivista. Stale współpracuje z Radiem Kraków. Absolwent Szkoły Sommelierów. Pierwszy polski zdobywca Barilla Cup. Jako kucharz gotuje i karmi nie tylko przyjaciół. Prowadzi warsztaty kulinarne, organizuje wyjątkowe kolacje degustacyjne. Sędziuje na konkursach kulinarnych. Dla grupy wydawniczej FOKSAL pisze książkę o włoskiej kuchni. Miłośnik designu. W wolnych chwilach prowadzi sklep z polskim wzornictwem z lat sześćdziesiątych.

Warsztaty trwają 3-4 godziny i odbędą się w MENORA InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Plac Grzybowski 2.

Bilety: http://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=61849

ZAPRASZAMY!

Earlier Event: November 11
Rogale świętomarcińskie